Çöp Adam Dizisindeki Doktor İdil’i Canlandıran Tilbe Saran Kimdir? - Dizipal HD

Çöp Adam Dizisindeki Doktor İdil’i Canlandıran Tilbe Saran Kimdir?

Çöp Adam Dizisindeki Doktor İdil Karakteri Kimdir?
Yönetmenin Yağız Alp Akaydın’ın olduğu Çöp Adam dizisi Doktor İdil, diziye yeni dahil olmuştur. 12. bölümde karşımıza çıkacak olan Doktor İdil karakteri, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kurgusal versiyonudur. Tamer yaşadığı sorunlardan dolayı psikolog İdil hanıma danışacak ve ondan fikir alacaktır. Çöp Adam dizisine 12. bölümde dahil olacak olan önemli bir karakter olan Doktor İdil’e oyuncumuz Tilbe Saran canlandıracaktır. Bizlerde Çöp Adam dizisinin oyuncu kadrosuna yeni katılan Tilbe Saran’ı tanıtacağız ve Tilbe Saran kimdir? Daha önce hangi dizilerde oynamıştır? Kamera karşısına ilk defa hangi proje ile geçmiştir? Resmi Instagram hesabı nedir? Gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

Tilbe Saran Kimdir?
21 Mayıs 1961 senesinde Istanbul’da doğan Tilbe Saran, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü ve İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Birçok tiyatro kuruluşlarında çalışan oyuncumuz, çeşitli ödüller de almıştır. Kamera karşısına ilk kez 1985 senesinde Kırlangıç Fırtınası filmiyle geçen oyuncumuz, şimdilerde ise Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitmenlik görevine devam etmektedir. Tilbe Saran, aynı zamanda seslendirme sanatçıdır.

Tilbe Saran’ın Resmi Instagram Hesabı Nedir?
Resmi Instagram hesabından özel hayatı ve yer aldığı projeler hakkında sık sık paylaşım yapan oyuncumuzun Instagram da 1665 gönderisi ve yaklaşık olarak 95 bin takipçisi vardır. Tilbe Saran’ın resmi Instagram hesabı: @tilbe.saran’dır.

Tilbe Saran’ın Oynadığı Diziler
Çöp Adam, 2023 (Doktor İdil)
Sıcak Kafa, 2022
Menajerimi Ara, 2020
İstanbullu Gelin, 2017
Cesur ve Güzel, 2016 (Fügen)
Göç Zamanı, 2016
Şeref Meselesi, 2014
İntikam, 2013 (Hale Çelik)
Yer Gök Aşk, 2010
Beni Unutma, 2008
Kuruntu Ailesi, 1987-1990 (Didem)
Çalıkuşu, 1986

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir